Kaledere Mah. Şehit Osman Ustaoğlu Sok. No:17 Kat:1 Ünye/ORDU
trende

Ünye Spor Salonu İnşaatı Yapan Firmalar

17.06.2019
3
Ünye Spor Salonu İnşaatı Yapan Firmalar

Spor Salonu İnşaatı Yapan Firmalar

Spor salonu inşa eden şirketler arasında bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. İnşa edilirken alt yapı ve tesisatın ne kadar önemli olduğunun farkında olarak, inşaatlarımızda sadece duvar ve tuğlanın öneminden bahsetmiyoruz. İçerisinde alt yapı, havalandırma sistemi, eşyaların genişliğine uygun büyüklükte odalar ve tesisatı bulunduran düzenleme konusunda da oldukça hassas davranıyoruz.

Spor salonu inşaatı yapan firmalar arasında sivrilen markamız Çiçek İnşaat, müşterilerine bir spor salonunun ihtiyacı olan yapısal donanıma sahip mimari özellikler sunmaktadır. Bu kapsamda proje detaylarını müşterilerimizle konuşuyor, spor salonunun içine eklenecek ekstra bir oda ya da inşaatı etkileyecek bir yapı isteniyorsa, bunu önceden öğrenerek plana yansıtıyoruz. Profesyonel çalışma sistemimiz içerisinde müşteri memnuniyetini ana prensip olarak belirlediğimizden, yapımın her aşamasında müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. Bu nedenle 25 yıldır yapılarımızda müşterilerimizden her zaman takdir dolu mesajlar almaktan gurur duyuyoruz.

Spor Salonu İnşaatında Ayrıntı

Genel bir ifadeyle spor salonu inşaatları, geniş salonlar şeklinde yapılmaktadır. Sporu zevkli hale getirmek için çoğu zaman en az bir cephe tamamen camdan olup, spor yapan kişinin dışarıyı görebilmesi sağlanır. Bu sayede kondisyon arttırılarak spor keyifli hale getirilir. Bu ve bunun gibi yapısal özelliklerin spor salonunda bulunan kişiler üzerindeki etkisi yadsınamaz. Bu nedenle spor salonlarının havası, inşa şekli gibi özellikleri çoğu zaman tercih sebebidir.

Yapısal Özellikler Spor Kalitesini Etkiler!

Klasik bir daire şeklinde planlanan bir spor salonunun iş yapma ve müşteri çekme potansiyeli düşük olacaktır. Bu nedenle spor salonlarının inşaatında özel bir plan kullanılır. Bu plan kapsamında çoğu spor salonunda havalandırma tavandan verilir, tavandaki karolar hava geçişine uygun hale getirilir. Geniş pencerelerin üstten açılmasına imkan verecek pimapenler kullanılarak havadar bir görüntü elde edilir.

Dışarıdan bakıldığında içerisinin görünmemesi için camlar yarı şeffaf reklam panosu olarak kullanılabilir. Bu sayede hem elit bir görüntü edilir, hem de içerisinin görünmemesi rahat spor yapma imkanı sağlar. Barfiks gibi materyallerin duvara ya da kolonlara asılması, materyali kullanan kişinin gücünü kolon üzerinde denemesi anlamına gelir. Yüz kilonun üzerinde birinin bu kolonda barfiks çektiğini düşünün. Kolon oldukça dayanıklı olmalı değil mi? Söylediğimiz gibi bina yapısındaki dayanıklılık, spor yapan kişinin aktivite kısıtlılığını belirler.

Her İlin Spor Salonu Özellikleri Farklı

Spor salonunun bulunduğu il de yapısal unsurları etkiler. Spor salonu inşaatı yapan firmalar Ünye’de, özellikle denizi gören sokaklarda ve merkezde yer alıyorsa, cam sayısını arttırmayı hedefler. Bu sayede var olan manzaranın tadını çıkarmak daha mümkün olacaktır. Ancak spor salonu inşaatı yapan firmalar Ankara’da aynı prensibi bu kadar net çizgilerle uygulamazlar. Ankara’daki spor salonlarının kalabalık olan ilçeye yakınlığı, merkeze ve belli iş  yerlerine yakınlık durumu ve içerisindeki donanımı daha fazla dikkat çekmektedir. Bunun gibi örnekler doğrultusunda firmamız, her ilin ihtiyacına uygun spor salonu inşaatı için kolları sıvamıştır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:

Ünye İnşaat Firması

Ünye inşaat Şirketi